نویسنده : قطب نما

رسانه قطبنما: یکی از چالش‌های اصلی مسافران پس از مشخص کردن مقصد سفر، انتخاب و رزرو مکانی است که می‌خواهند در آن اقامت داشته باشند؛ چرا که مایلند چند روزی که در سفر هستند، با خیال راحت به گردش بپردازند و یا اگر در سفر کاری هستند، به جلساتشان برسند.

احتمالا همه ما حداقل یکبار تجربه اقامت در اقامتگاهی را داشته‌ایم که میزبان، آن‌طور که باید وظایفش را انجام نداده و سفر را به‌کاممان تلخ کرده است؛ یا کسی، اقامتگاهی را با آب‌وتاب بسیار به ما معرفی کرده، اما وقتی به مقصد رسیده‌ایم، متوجه شده‌ایم که آنچه شنیده بوده‌ایم با آنچه می‌بینیم، زمین تا آسمان فرق داشته است؛ یا شاید هم درباره قیمت به توافق نرسیده‌ایم و مجبور شده‌ایم در ازای خدماتی که موردپسند ما نبوده، هزینه بسیار بالایی بپردازیم.

طبیعی است که پس از تجربه کردن اتفاقات تلخی از این دست، حساسیتمان نسبت به انتخاب محل اقامت بالا برود و بخواهیم در سفرهای بعد، با حواس‌ جمع‌ عمل کنیم. اما واقعیت این است که هرچقدر هم تجربه‌مان بیشتر شود، باز هم امکان اینکه به تله بیفتیم زیاد است. پس چاره چیست؟ چه کار باید بکنیم که در سفرهایمان اقامتی مطلوب داشته باشیم و با خیال راحت برای سفر برنامه‌ریزی کنیم؟

۵ دلیل مهم برای رزرو آنلاین اقامتگاه‌ها

یکی از راه‌های فرار از این دام‌ها، رزرو محل اقامت به‌صورت آنلاین است. بررسی تجربه‌های مسافران و گردشگران پس از استفاده از پلتفرم‌های آنلاین، نشان می‌دهد که میزان رضایت آن‌ها به‌مراتب بیشتر است و حتی اگر نارضایتی هم به‌وجود بیاید، امکان اینکه دیگران را مطلع کنند به راحتی وجود دارد؛ به این ترتیب، می‌توانند دیگران را از یک تجربه ناخوشایند در سفر بازدارند. اما چگونه این اتفاق رقم می‌‌خورد و چرا گردشگران با رزرو آنلاین اقامتگاه برنده اصلی این معامله هستند؟

امکان بررسی نظرات مثبت و منفی مشتریان قبلی

در پلتفرم‌های آنلاین، کاربران این امکان را دارند که واکنش‌ها و نظرات مهمانان قبلی یک اقامتگاه را بخوانند و متناسب با این نظرات و بررسی آن‌ها، انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشند.

خواندن نظرات کاربرانی که قبلا از یک اقامتگاه استفاده کرده‌اند، باعث می‌شود حس اعتماد یا عدم اعتماد به آن مکان، به‌سرعت خودش را نشان دهد و در این صورت، فرد خیلی سریع می‌تواند تصمیم خود را درباره آن اقامتگاه نهایی کند.

تنوع قیمتی اقامتگاه‌ها

یکی از امتیازات خیلی مهم استفاده از پلتفرم‌های آنلاین، این است که افراد از هر طبقه اجتماعی که باشند و هر میزان بودجه‌ای که برای سفر داشته باشند، می‌توانند براساس همان برنامه‌ر‌یزی و محل اقامت مورد نظر خود را پیدا کنند.

پلتفرم‌‌های رزرو اقامتگاه در کشور ما کم نیست اما یکی از متنوع‌ترین آن‌ها، جاباما است که به‌وسیله همکاری گسترده با حدود ۲۰ هزار اقامتگاه‌ در سراسر کشور، سفر را برای همه مردم ایران دسترس‌پذیرتر کرده و از طریق آن، افراد با درآمدهای مختلف می‌توانند اقامتگاهی را انتخاب کنند که متناسب با بودجه آن‌ها باشد. در این پلتفرم، اقامتگاه‌های متنوعی از شبی ۸۶ هزار تومان تا شبی چندین میلیون تومان عرضه می‌شود.

قدرت انتخاب بالا از میان اشکال مختلف اقامتی

از دیگر مزیت‌های مهم رزرو اقامتگاه در پلتفرم‌های آنلاین، این است که دست گردشگران برای انتخاب مکان اقامت مطلوبشان باز است. بالاخره، سلیقه مسافران با یکدیگر فرق می‌کند و همه دوست ندارند برای مثال، در هتل و یا اقامتگاه بومگردی سفر خود را بگذرانند.

یکی دوست دارد کلبه‌ای دنج را انتخاب کند و اقامتی دلچسب در دل جنگل‌های شمال کشور داشته باشد و شاید کسی بخواهد با همسفرانش در یک ویلا اقامت کند که پذیرای جمعیت بیشتری است. گزینه‌های بسیاری از اشکال مختلف اقامتگاه‌ها در این پلتفرم‌ها وجود دارد که افراد می‌توانند طبق نیاز و علایق خود، آن‌ها را رزرو کنند.

پشتیبانی مطمئن

شاید بتوان گفت که مهمترین امتیاز استفاده از پلتفرم‌های آنلاین این است که اگر به هر دلیلی، اقامتگاهی که رزرو شده مناسب نباشد یا رزرو به درستی انجام نشده باشند، مسافر می‌تواند مشکل خود را با مرکز پیشتیبانی سایت مورد نظر در میان بگذارد. مرکز پشتیبانی جاباما که به‌صورت ۲۴/۷ خدمات خود را ارائه می‌کند، در این زمینه هم به کمک مسافران می‌آید، همراه آن‌ها خواهد بود و تا پایان سفر مانند یک دوست و البته یک مدیر مطمئن در کنار مسافران خواهد بود.

دور ماندن از دام دلال‌ها

بازار اقامتگاه‌ها، به‌ويژه اقامتگاه‌های اجاره‌ای، همیشه دستخوش چالش‌هایی است که به واسطه ورود دلال‌ها به این بخش ایجاد شده. رزرو آنلاین مراکز اقامتی این امکان را به گردشگر می‌دهد که تا جای ممکن از بازار دلال‌ها و قیمت‌های نجومی آن‌ها دور باشند و اطمینان داشته باشند که قیمتی که برای رزرو اقامتگاه پرداخت کرده‌اند، معقول بوده است.

شاید تجربه این را داشته باشید که قیمت یک محل اقامت را بسیار بیشتر از متوسط قیمت آن منطقه به شما اعلام کرده باشند و این موضوع، باعث تعجب و ناراحتی شما شده باشد؛ دست آخر هم مجبور شده باشید علی‌رغم میل باطنی خود، به رزرو آن اقامتگاه تن دهید. علت این اتفاق حضور واسطه‌هایی است که شاید به اندازه قیمت واقعی آن اقامتگاه و حتی بیشتر، برای خود حق دلالی قائل می‌شوند و قیمت را دو یا چند برابر قیمت اصلی به مشتریان می‌گویند. پلتفرم‌های رزرو آنلاین، شما را از دام دلال‌هایی که بی‌حساب و کتاب نرخ را افزایش می‌دهند، دور نگه می‌دارد و به شما این امکان را می‌دهد که با بررسی قیمت‌ها از قبل از سفر، به راحتی بتوانید اقامتگاهی را رزرو کنید که به قیمتش بیارزد.

با توجه به این نکات، انتخاب یک مرکز اقامتی مطمئن، دیگر کاری سختی نیست و کافی است کمی وقت بگذارید و پیش از سفر محل دلخواه اقامت خود را پیدا کنید.